ما باید یاد بگیریم به چیزهایی که مهم نیستند نه بگوییم تا بتوانیم به چیزهایی که به آن‌ها اهمیت می‌دهیم, بله بگوییم.

سوال: من دنبال رضایت مردم هستم و با نه گفتن مشکل دارم. چگونه می‌توانم خودم را تغییر بدهم؟

جواب: یادگیری نه گفتن تنها و موثر‌ترین راه برای بیشتر کردن تمرکزتان و سودمندی است. نه گفتن به شما کمک می‌کند تا چیزی که من به آن کم بودن نفوذ می‌گویم (چیزهایی که باعث کم شدن منابع و سرعت نتایج را کم می‌کنند) را کاهش بدهید، زمان و انرژی بیشتری را بر روی زیاد کردن نفوذتان سرمایه گذاری کنید، چیزی که کلید رسیدن سریع‌تر به نتایج است. ما باید یاد بگیریم به چیزهایی که مهم نیستند نه بگوییم تا بتوانیم به چیزهایی که به آن‌ها اهمیت می‌دهیم, بگوییم بله.

راه های زیادی برای نه گفتن و همینطور به مردم احساسی را بدهید که فکر کنند شما هنوز هم اهمیت می‌دهید, وجود دارد. گاهی اوقات نه گفتن در واقع به معنی الان نه می‌باشد.

من به مشتری هایم آموزش می‌دهم که چیزی به جای اینکه نه کامل باشد, می‌تواند چیز دیگری باشد. برای مثال، اگر کسی از من برای صحبت کردن وقت می‌خواهد و من مطمئن نیستم که این کار دارای نفوذ بالایی است، از فرد مورد نظر سوال های بیشتری می‌پرسم. اگر بفهمم که مکالمه می‌تواند با ایمیل حل شود، همان را پیشنهاد می‌دهم. من هنوز هم به این درخواست اولیه نه می‌گویم، ولی با این حال به سوالش پاسخ دادم و ساعت‌ها زمان برای سرمایه گذاری در کارهای دیگر آزاد کردم.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *