موفقیت فقط دو مرحله دارد؛ اینکه استعداد‌های طبیعی‌تان را کشف کنید و آن‌ها را کامل کنید.

موزارت مرد با استعدادی بود، در سن ۵ سالگی شروع به آهنگسازی کرد، قبل از ۶ سالگی در برابر خانواده سلطنتی اجرا می‌کرد. قبل از آن موزارت کشف کرد که چه استعداد‌هایی دارد، تمرین‌شان کرد و کاری را که برای انجامش به دنیا آمده بود را شکل داد و از استعداد‌های طبیعی‌اش استفاده کرد تا قطعات شگفت‌انگیزی از موسیقی بسازد.

موزارت اولین کسی نبود که با استعداد‌های طبیعی به دنیا آمد و آخرین نیز نیست. همه‌ی ما استعداد‌هایی داریم، همه ی ما. فقط باید کشف کنیم که چه چیزهایی هستند و از آن‌ها برای بهتر کردن توانایی‌هایمان استفاده کنیم. شما هدایای شگفت انگیزی را در اختیار دارید که باید با دنیا تقسیم کنید. کارتان این است که پی ببرید آن استعداد‌ها چه چیزهایی هستند و در آن‌ها استاد شوید. زمانی که بیشتر زمان‌تان را صرف تمرکز بر روی استعداد‌های طبیعی‌تان بکنید، خواهید فهمید که پاداش‌های فوق العاده‌ای را پیشرو خواهید داشت.

دانستن قدر استعداد‌های طبیعی‌مان باید وظیفه آسانی باشد. ولی برای انسان‌های زیادی از نظر احساسی خسته کننده است، چون تعداد زیادی از انسان‌ها به هر دلیلی با هدیه‌شان و استعداد‌های طبیعی‌شان می‌جنگند. شاید والدین‌شان از استعداد‌های هنری و نقاشی فرزندشان به این خاطر که می‌خواهند او یک دکتر و یا یک وکیل موفق شود چشم پوشی کنند. شاید استعداد فردی توانایی فراهم کردن ثروتی که می‌خواهند را ندارد. گاهی اوقات مردم می‌ترسند چیزی را که به راحتی به دست می آورند را دنبال کنند! می‌گویند مگر موفقیت نباید سخت باشد؟ نه، نباید سخت باشد و نیست.

تمام این‌ها بهانه است. تمام بهانه‌های دنیا هم نمی‌توانند استعداد را نابود کنند. آن سر جای خودش است، منتظر است که ما با ترس و “نه” گفتن‌هایمان بجنگیم تا زمانی که بفهمیم این کاری بوده است که ما باید تمام زندگی‌مان انجامش می‌دادیم. به یک دلیلی به ما استعداد‌های طبیعی داده شده است، برای اینکه از آن‌ها برای بهتر کردن دنیا و کسانی که از آن محروم هستند استفاده‌شان کنیم.

تا به حال متوجه این شده‌اید زمانی در فعالیتی که طبیعتا در آن با استعداد هستید قرار می‌گیرید، احساس انرژی، هیجان زده و خوش بینی می‌کنید؟ این نشانه‌ای از آن است, این‌ها چیزهایی است که باید بر روی آن‌ها تمرکز کنید، زمانی که در واقع دارید بالا و پایین می‌پرید و اینقدر هیجان زده‌اید که نمی‌توانید یک جا بایستید.

کار شما این است, چیزی که باعث بالا و پایین پریدن شما می‌شود را پیدا کنید و کاملش کنید. استعداد خود در زندگی را پیدا کنید و شروع کنید به تمرین، تمرین و تمرین. شما باید استعداد‌های طبیعی‌تان را شکل دهید تا آن‌ها را کامل کنید، بر روی نقاط قوت‌تان تمرکز کنید، نه نقاط ضعف‌تان. به بزرگترین ورزشکاران جهان نگاهی بکنید. آن‌ها چیزی را که طبیعتا در آن خوب هستند را تمرین کردند، همچنین کاری که دوست دارند هر روز انجامش بدهند. آن‌ها به چیزی که در آن بهترین کار را انجام می‌دهند چسبیدند و بخاطر همان هم پاداش‌های عجیبی بدست می‌آورند.

موفقیت فقط دو پله دارد: استعداد خود را کشف کنید و کاملش کنید. انجام اینکار به شما اجازه می‌دهد تا ثروتی را که واقعا لیاقتش را دارید به دست بیاورید. تنها راه برای هدر دادن منابع انسان‌ها این است که بگذارید بدون استفاده از دست بروند.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *