اگر می‌خواهید رهبری شوید که آدم‌های با کیفیت را جذب می‌کند، کلیدش این است که خود نیز انسان با‌کیفیتی بشوید. رهبری به قدرت جذب فردی به سمت هدایا، مهارت‌ها و فرصت‌هایی که شما به عنوان یک صاحب، مدیر و یا یک والد دارا هستید می‌گویند. جیم ران به رهبری می‌گوید، چالش بزرگ زندگی.

چیزی که در رهبری مهم است، خالص کردن مهارت‌تان است. تمام رهبران بزرگ به کار کردن بر روی خودشان ادامه می‌دهند تا زمانی که تاثیرگذار شوند. با این روش‌ها شما نیز راه و روش هایشان را یاد خواهید گرفت:

۱- یاد بگیرید که قوی باشید ولی نه بی‌ادب.

قوی بودن یک قدم اضافه است که باید برای تبدیل شدن به رهبری قدرتمند، قادر با دایره بزرگی از دسترسی ها بردارید. بعضی ها بی ادبی را با قدرت اشتباه می‌گیرند. حتی مثال خوبی هم برای قدرت نیست.

۲- یاد بگیرید که مهربان باشید ولی نه ضعیف.

ما نباید نقاط ضعف را با مهربانی اشتباه بگیریم. مهربانی ضعیف بودن نیست. مهربانی نوع مشخصی از قدرت است. ما باید به قدری مهربان باشیم که به کسی حقیقت را بگوییم. ما باید به قدری مهربان و با ملاحظه باشیم تا همه را در خط نگه داریم. ما باید به قدری مهربان باشیم که حرف درست را بگوییم و از فریب دادن دوری کنیم.

۳- یاد بگیرید که بی‌پروا باشید ولی نه قلدر.

برای بردن روز نیاز به بی‌پروایی دارید. برای ساخت نفوذتان، باید به مقابل گروه‌تان بروید. شما باید حاضر باشید تا اول تیر را بخورید، متوجه اولین مشکل شوید، اولین نشانه از دردسر را کشف کنید. همانند یک کشاورز، اگر می‌خواهید حاصل برداشت خود را بگیرید، مجبور هستید که بی‌پروا باشید و با علف‌ها, باران و همین‌طور حشرات و دیگر چیزها نیز سر و کله بزنید. باید لحظه را تصاحب کنید.

۴- یاد بگیرید که خاکی باشید ولی نه خجالتی.

نمی‌توانید با خجالتی بودن به زندگی عالی که می‌خواهید دست یابید. بعضی‌ها خجالتی بودن را با خاکی بودن اشتباه می‌گیرند. ولی خاکی بودن تقوا است و خجالتی بودن بیماری. نوعی رنج است، ولی می‌تواند درمان شود، خجالتی بودن مشکل است. خاکی بودن اسمی خدایی است، حسی از هیبت است، حسی از شگفتی است، هشیاری‌ از روح و روحیه انسان است، درکی است از اینکه، چیز خاصی درباره داستان‌های انسان در مقابل باقی زندگی وجود دارد. خاکی بودن فهم فاصله‌ی ما تا ستاره‌ها است، با داشتن این احساس که ما هم جزوی از ستاره‌ها هستیم.

۵- یاد بگیرید که به خودتان افتخار کنید ولی گستاخ نباشید.

برای ساخت جاه‌طلبی‌تان نیاز به غرور دارید. نیاز به غرور در اجتماع‌تان دارید. نیاز به غرور در هدف دارید، نیاز به غرور در به تکمیل رساندن کاری دارید. ولی کلید رهبری خوب بودن در این است که به خودتان افتخار کنید, ولی گستاخ نباشید. بدترین نوع گستاخی را می‌شناسید؟ گستاخی از جهل. غیر‌قابل تحمل است. اگر کسی باهوش و گستاخ است، ما می‌توانیم تحملش کنیم. ولی اگر کسی هم نادان است و هم گستاخ، بار زیادی برای تحمل کردن است.

۶- یاد بگیرید که شوخی کنید ولی احمق نباشید.

در رهبری کردن ما یاد می‌گیریم که شوخ بودن ولی احمقانه رفتار نکردن عیبی ندارد، اینکه باحال باشید ولی نه احمقانه.

۷- یاد بگیرید که با واقعیت‌ها کنار بیایید.

با حقیقت کنار بیایید. انرژی خود را از فکر‌های غلط به دور نگه دارید. زندگی را همان‌طوری که هست قبول کنید، تمام داستان‌های زندگی را. این شگفت انگیز است.

زندگی خاص است. رهبری خاص است. مهارت هایی که برای یک رهبر به کار می‌آیند شاید اصلا بدرد رهبری دیگر نخورند. هرچند، مهارت های اساسی رهبری می‌توانند خب برای همه به کار بیایند. در کار، جامعه و خانه.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *