یک لبخند استراحتی برای خستگی است، نور روزانه برای یک دل سرد، نور خورشید برای یک فرد غمگین و بهترین پادزهر طبیعت برای مشکلات است.

Dr. C. Ward Crampton پزشک بود، یک رهبر مدنی و یک حامی فعال برای تناسب اندام فیزیکی. او همیشه در حال ارائه دادن مشاوره در طول زندگی‌اش و عمل کردن به حرف‌هایی که می‌زد بود: “به خودتان اجازه‌ی راکد ماندن را ندهید. فعال باقی بمانید، جالب باقی بمانید.”

این جمله مال مدت‌ها قبل در اوایل قرن بیستم بود. در آن زمان، او چیزی را که به اسم “ورزش معجزه آسایش” صدا می‌زد را تجویز می‌کرد. این ورزش نیازی به لباس‌های مخصوص و یا تجهیزات نداشت. نیازی نیست که روی زمین دراز بکشید و یا حرکاتی را انجام دهید که نفس را از شما می‌گیرند. می‌توانید پاشید و یا بشینید. حرکت خوبی است اگر که روبروی یک آینه انجامش دهید، یا هم که چیزی بهتر، با فرد دیگری انجامش دهید.

این هم از ورزش معجزه آسای دکتر Crampton:

  • گوشه های دهان‌تان را به اندازه‌ی یک اینچ ببرید بالا، نفسی عمیق بکشید و برای ۱۰ ثانیه همین‌طور نگهش دارید.
  • شما دارید لبخند می‌زنید. اگر مردم شما را تماشا می‌کنند، آن‌ها هم احتمالا شروع به لبخند زدن می‌کنند.
  • حال نفس عمیق‌تان را در یک بازدم کوتاه به بیرون بدهید. حال در حال خندیدن هستید. مگر اینکه آن افراد دیگر بخیل باشند، آن‌ها هم بدون شک شروع به خندیدن می‌کنند.

تاثیرش چیست؟ یک احساس عمومی از تندرستی. احساسات شادی, درون‌تان را تحریک می‌کند و باعث می‌شود افراد دور‌ و برتان نیز احساس بهتری بکنند.

هیچوقت ارزش یک لبخند را دست کم نگیرید، لبخند زدن زبانی جهانی است و باید جز تجهیزات همه مردم باشد. نباید یک روز را بدون لبخند زدن بگذرانید و مطمئن باشید که لبخندتان را با خود به خانه هم ببرید.

Dale Carnegie، استاد دوست‌یابی، شعری نوشت به نام، “ارزش یک لبخند.” این شعر را با خود به عنوان یک بادآور از عمل ساده ولی قدرتمند لبخند زدن حمل کنید.

“هیچ خرجی ندارد، ولی ارزش می‌سازد. کسانی که دریافتش می‌کنند را غنی می‌کند، بدون آنکه کسانی که آن را می‌دهند فقیر کند. در یک لحظه سریع اتفاق می‌افتد و خاطره‌اش گاهی اوقات تا ابد باقی می‌ماند. هیچ‌کس آنقدر ثروتمند نیست که بتواند با نبودش کنار بیاید و هیچ‌کس آنقدر نیز فقیر نیست, بلکه با سود‌هایش ثروتمند‌تر می‌شود.

در خانه شادی می‌سازد، حسن نیت را در کسب و کار ترویج می‌دهد، امضای دوستان است. بر خستگی استراحت است، بر دل سرد نور روز است، بر فرد غمگین نور خورشید است و بهترین پادزهر طبیعت برای مشکلات است.

و با این حال قابل خرید، گدایی، قرض گرفتن و دزدیدن نیست، زیرا چیزیست که اگر زمانی به فردی داده شود هیچ ارزشی زمینی‌ای ندارد. اگر در شلوغی و آشوب دنیای کسب و کار امروز، بعضی از آدم‌ها زیادی برای دادن یک لبخند به شما خسته بودند، می‌شود ما از شما بخواهیم که یکی از لبخند‌های خود را به آن ها بدهید؟

زیرا هیچ کسی نیازمند تر به یک لبخند از کسی که چیزی برایش باقی نمانده است, نیست.”

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *