نصب چند وردپرس بر روی یک دیتابیس

نصب چند وردپرس بر روی یک دیتابیس

گاهی اوقات به نصب بیش از یک وردپرس بر روی هاست نیاز داریم اما برخی از هاست ها دارای محدودیت هایی برای ساخت دیتابیس (MySQL Database) هستند، به همین خاطر فقط یک دیتابیس برای استفاده در دسترس داریم. راه حل این مشکل نصب چند وردپرس بر روی یک دیتابیس است که در ادامه مطرح شده است.

وقتی دارید وردپرس را نصب می‌کنید، در فایل config.php باید دقت داشته باشید که پیشوند (prefix) پیشفرض تعریف شده را به دلخواه خود تغییر دهید، در حالت عادی پیشوند تعریف شده “wp_” می‌باشد، شما می‌توانید به عنوان مثال آن را به “wpomid_” تغییر دهید و برای وردپرس دیگری که می‌خواهید نصب کنید نیز “wpme_” را تعریف کنید. به همین ترتیب شما می‌توانید هر تعداد وردپرس که نیاز دارید بر روی یک دیتابیس با پیشوند های مختلفی برای جداول نصب کنید.

حتی اگر نیاز ندارید که چند وردپرس بر روی یک دیتابیس نصب کنید هم پیشنهاد می‌کنیم پیشوند پیشفرض وردپرس را تغییر دهید، با این‌کار امنیت سایت خود را افزایش می‌دهید و از دسترسی راحت‌ هکرها به جداول وردپرس خود جلوگیری می‌کنید.

اشتراک گذاری:
لينک کوتاه به مطلب:
کارگاه گرافیک پارسی :)

دیدگاهی ارسال کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.فیلد های مورد نیاز علامت گذاری شده اند *

شما می‌توانید از تگ های HTMLنیز استفاده کنید. تگ ها و ویژگی ها: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*

رمز عبور گم شده

ثبت نام