۳ درس هوشمندانه از یک انسان جسور.

اولین بار که برای نوسندگی ام پول گرفتم سال ۲۰۱۳ بود. قبل از آن یک سال همین طور برای خودم در سایت مطلب می نوشتم و منتشر می کردم، به همین دلیل چشم انداز پول گرفتن در ازای نوشتن هیجان انگیز بود، حتی اگر برای هر ۵۰۰ کلمه ۳۰ دلار دریافت می کردم.

کمتر از دوسال که گذشت، اولین پیشنهاد پنج رقمی نویسندگی ام بهم پیشنهاد شد. محدوده پروژه بیشتر از ۵۰۰ کلمه بود و دو هفته طول کشید تا کامل شود. ولی در آخر، تقریبا ۱۳ هزار دلار پولدارتر شده بودم.

نمی خواهم بگویم که چنین روز هایی با این اندازه درآمد همیشه اتفاق می افتند، ولی تجربه آن درآمد لرزه ای در آن مدت کوتاه به من چندین درس با ارزش در رابطه با پتانسیل درآمد داد، اینکه چگونه برای پول بیشتر درخواست کنید و به دستش بی آورید.

در زیر به ۳ درس برتری که یاد گرفتم اشاره شده است.

۱- شما راننده اولیه درآمدتان هستید.

خودتان، نه تجربه تان، نه مدرک تان و نه کارمندتان. نمی گویم که آن فاکتور ها تاثیری ندارند، ولی نه محدودیت و نه چیزی مطلق برای دیکته کردن درآمدتان نیز نیستند. معمولا، آن ها بهانه هایی هستند که ما برای نرسیدن به پتانسیل کاملا می گیریم، می گوییم، “من فقط ۱۸ سال دارم.” یا “من فقط یک هنرمند ساده ام.”

پتانسیل درآمد زایی تان را کامل تصاحب کنید. فاکتور های بیرونی بدون شک تاثیرگذار هستند، ولی هیچ کدام از راه حل شما قدرتمند تر نیستند. بنیان گذاران میلیاردر نوجوان، دانشگاه پس زده هایی با درآمد ۶ رقمی و و تازه واردان شرکتی که پله های شرکت های بزرگ را به مدیریت شان طی می کنند، این ها همه مدارکی برای اثبات آن حرف هستند.

۲- همیشه در مذاکرات ارزش ها را نشان دهید.

بهترین راه برای گرفتن پول بیشتر، نشان دادن ارزش های خودتان است.

هنگام نزدیک شدن به مذاکرات بر روی نتایج تمرکز کنید نه موقعیت تان. خواستن پول بیشتر برای بچه آوردن دلیل متقاعد کننده ای برای شما است که پول بیشتر بدست بی آورید، ولی نمی تواند کارفرمایتان را به بیشتر کردن حقوق تان راضی کند.

زمان خدمت هم متقاعد کننده نیست. برای مثال اگر می خواهید درآمدتان را ۱۰ هزار دلار بیشتر کنید، هیچ دلیلی برای صبر کردن تا اجرای پروژه بعدیتان برای درخواست پول بیشتر نیست. ارزش هایتان را نشان دهید و می توانید بلافاصله نفوذ کنید.

هرچه بیشتر بتوانید کمکی که به مشتری هایتان یا به کارفرمایتان می کنید را نشان بدهید، درخواست متقاعد کننده تری نیز برای دریافت پول بیشتر خواهید داشت.

۳- کارفرما و یا مشتریان درستی را پیدا کنید.

هرچقدر هم که محتوای من متقاعد کننده باشد و معیار هایی برای نشان دادن ارزش کارم جمع آوری کرده ام، مشتری ای که به من ۳۰ دلار برای نوشتن مقاله می داد هیچ وقت نمی آید برای یک پروژه ۱۳ هزار دلار به من پول بدهد، دلیلش هم این است که منابع مورد نیاز را ندارد.

در آوردن پول بیشتر همیشه با ادامه دادن پیوسته شیوه کاری حال حاضرتان به دست نمی آید. بعضی موقع ها باید به طور کامل وضعیت فعلی تان را مختل کنید و به دنبال فرصت های بزرگتر در جای دیگری باشید.

Dan Schawbel یک کارشناس محل کار و نویسنده کتاب Promote Yourself می گوید، “وقتی که کار به پرش از کارها می رسد، نباید کار حال حاضرتان را خیلی سریع و یا خیلی دیر ترک کنید.” وی همچنین می گوید، “برای افزایش دادن پتانسیل درآمد زایی تان، زمانی از کاری به کاری دیگر بپرید که بین سه تا پنج سال برای شرکتی کار کرده اید.”

پرش از کاری به کار دیگر خودکشی ادامه داری نیست. در واقع، می تواند کلید دست آورد های درآمدی باشد. برای من که بود.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *