ممکن است شما شرکتی داشته باشید که به صورت مداوم برای شما درآمد زایی می‌کند و یا با فروش یک محصول سود بالایی به شما می‌رسد، ولی بحث ما این نیست. برای اینکه بدانید چگونه می‌توانید ثروت خود را تحت کنترل نگه دارید و اگر رویای تبدیل شدن به میلیاردری خود ساخته را در سر می‌پرورانید، با ما در ادامه همراه باشید.

ما با ۳ اقتصاد دان حرفه ای، جما گادفری موسس و مدیر شرکت Moo.la یک شرکت مدیریت ثروت، گرت گاندرسون موسس Wealth Factory و خانم مانیشا تاکور مدیرعامل دو شرکت در زمینه معماری ثروت، کارگردان روش های ثروت زایی برای زنان در Buckingham و BAM Alliance، ملاقات کردیم تا بتوانیم از تجربیات این عزیزان در زمینه اینکه چگونه زندگی مالی خود را روی غلطک بیندازیم و آن را پایدار نگه داریم، استفاده کنیم.

۱- به دنبال پول باشید.

شاید این پیشنهاد اولیه‌ای بنظر برسد، ولی وقتی که قضیه مربوط به کاشت می‌شود، اکثر مردم به این فکر نمی‌کنند که پول و ثروتی که دارند به کجا می‌رود. از همان اول گادفری می‌گوید، این مهم است که شما از وضعیت مالی و اقتصادی خود به طور کامل آگاهی داشته باشید.

(باید از خودتان بپرسید) که من چه دارایی ها و چه بدهی هایی دارم؛ به طور مثال، “من چقدر درآمد دارم؟ و چقدر از آن را خرج می‌کنم؟”

گاندرسون هم موافقت می‌کند، خاص ترین کار یک کار آفرین می‌تواند همین باشد. شاید کارآفرینان باهوش و زرنگ باشند ولی همیشه در خطر این ریسک قرار دارند که به دام طرز فکری بیفتند که فکر کنند آن‌ها همیشه می‌توانند کسب درآمد کنند و این باعث می‌شود که بر روی درآمد و وضعیت اقتصادی شان نقشه ها و برنامه های طولانی مدت نریزند، آن ها نه تنها باید وضعیت اقتصادی ثابت و توانمندی داشته باشند، بلکه باید بتوانند ثروتشان را نیز تضمین کنند. ” گاندرسون می‌گوید، با این‌کار کارآفرینان روی تردمیل گیر کرده اند و همیشه سعی می‌کنند که تند تر بدوند.” (ولی) آن‌ها می‌توانند درآمد بیشتری در بیاورند اگر دریچه های بی‌نیاز خرج کردنشان را ببندند و همچنین با تعدادی از مشکلات شخصی مالی‌شان کنار بیایند.

۲- هدف های قابل لمس تعیین کنید.

یه شیوه قدیمی ای که هنوز هم کار می‌کند این است، بیشتر از چیزی که در می‌آورید خرج نکنید، یا اگر بخواهیم واضح تر توضیح دهیم، پای خود را بیشتر از گلیم‌تان دراز نکنید. تاکور می‌گوید، میلیاردر های خودساخته کار خود را با پس انداز پول تا جایی که می‌توانند و هر چه سریع‌تر شروع می‌کنند. به عنوان مثال خانه ای کوچکتر بخرند، یا کمی بیشتر برای تعویض ماشین‌شان صبر کنند. در نتیجه ” فقط وقتی خرج کنید که فکر می‌کنید کار عاقلانه ای است، نه به این خاطر که از دیگران عقب نیفتید”.

گادفری و تاکور هر دو می‌گویند که ریختن یک برنامه و همینطور مدت زمانی برای سرمایه گذاری، در همان حال که سعی می‌کنید بفهمید با ریسک کردن های حساب شده چقدر راحت هستید، کلید رسیدن به موفقیت مالی در آینده است. ولی وقتی که کار به محاسبه و شیوه سرمایه گذاری ثروتتان در سهام ها و اوراق ها می‌رسد، چه می‌شود اگر ندانید که از کجا و چگونه این کار را انجام دهید؟

تاکور راه حل ساده ای برای این مشکل و مسئله دارد که به شما کمک می‌کند در پس انداز کردن و خرج کردن پول خود عاقلانه تر عمل کنید. او می‌گوید “در دهه های ۲۰ و ۳۰ و اوایل ۴۰ سالگی‌تان، ۸۰ درصد از سرمایه خود را در سهام و ۲۰ درصد از آن را در اوراق سرمایه گذاری کنید. سپس در اواسط دهه ۴۰ سالگی‌تان سرمایه گذاری روی سهام را به ۶۰ درصد کاهش دهید و ۴۰ درصد روی اوراق سرمایه گذاری کنید.” او می‌گوید: “سرمایه خود را به صورت خیلی متنوع سرمایه گذاری کنید و مخارج‌تان را هم در حد پایین نگه دارید.”

۳- مطلع باقی بمانید.

گاندرسون می‌گوید، چیزهای کوچک بسیاری است که ممکن است کارآفرینان وقتی کار به بهینه سازی جریان مالی‌شان برسد ندانند، برای مثال پول های اضافه‌ای را که برای مالیات از دست می‌دهند. “سرمایه داران ماهانه میلیون ها تومان پول را از دست می‌دهند، فقط به این خاطر که زیاده روی می‌کنند و یا اینکه نمی‌دانند در چه زمانی و چگونه خرج کنند.” او می‌گوید، “آنها نمی‌دانند که چگونه اعتبار مالی خود را بالاتر ببرند و برای سود بیشتر، کمی بیشتر برنامه ریزی و فکر کنند.” آنها می‌توانند همان پول را در ساخت ثروت بیشتر بگذارند، بدون هیچ ریسک و یا خسته کردن الکی خودشان.”

او می‌گوید برای اینکه روی سیستم مالیات دهی و خرج کردن خود کنترل بیشتری داشته باشید، بهتر است که به تنهایی پیش نروید. و نه فقط در زمان پرداخت مالیات. بلکه با مشاورانی که در این زمینه حرفه ای هستند و بر اساس استاندارد های امانت داری کار می‌کنند، مشورت کنید. که به صورت قانونی موظف هستند سود شما را در اولویت قرار دهند. او می‌گوید “تنها زمانی یک مشاور از شما سود بیشتری خواهد کرد که به دور از تمامی استاندارد ها، فعالیت های خود را پیش ببرید.”

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *