تونی رابینز کارش موفقیت توی کارها است، وظیفه اش تغییر زندگی هاست و تا به الان، به بیش از ۵۰ میلیون نفر آدم در طول کار آموزش زندگی اش قدرت داده است.

به عنوان یک کارآفرین، یک بشر دوست، یک نویسنده پر فروش (از پنج کتاب مدعی به بین المللی) و یک برنامه ریز زندگی (برای افرادی مثل رئیس جمهور ایالات متحده و همینطور میلیاردرهای صندوق های امنیتی), واسه خودش کسی است.

رابینز به عنوان یکی از ۵۰ “روشن‌فکران در حیطه کسب و کار جهان” توسط Accenture، یکی از “۲۰۰ معلم برتر کسب و کار” توسط مطبوعات کسب و کار هاروارد و همینطور به یکی از “۶ رهبر برتر کسب و کار در جهان” توسط American Express، نام گرفته است، البته اگر بخواهیم فقط تعداد کمی از افتخارات بالای وی را نام ببریم.

the_pursuit_tony_robbins_0

آنتونی رابینز

در این مصاحبه، Kelsey Humphreys به همراه Tony Robbins می‌نشینند و آنتونی رابینز در رابطه با پیشرفت های خود صحبت می‌کند، اینکه چگونه مغز خود را به موفقیت اجبار می‌کند و اینکه چگونه شما هم می‌توانید اینکار را انجام بدهید.

۱- الگو های خود را رسم کنید.

رابینز می‌گوید، پیدا کردن، مشخص کردن و حل کردن موانع راه‌تان، اولین قدم به سوی شادی و خوشحالی است.

او می‌گوید: “فقط یک چیز است که شما را شاد می‌کند: پیش رفتن.”

۲- هدف‌تان را پیدا کنید.

بعد از اینکه مادرش او را از خانه انداخت بیرون، اون نه ماشین داشت، نه پول و نه هیچ چیز دیگری، او افسرده شده بود. آن موقع زمانی بود که او تصمیم گرفت باید بفهمد که چکار بکند. به همین دلیل او سوار اتوبوسی به سمت یک کتابخانه رفت و کتاب جادوی باور کردن نوشته Claud M. Bristol را خریداری کرد. “من این ماجراجویی را با گفتن اینکه در هر روز من ذهن خود را تغذیه و تقویت می‌کنم، من قرار نیست صبر کنم تا افکار خوب به ذهنم بیایند. من قرار بفهمم چه چیزی مردم را سرسخت می‌کند، من قرار بفهمم چه چیزهایی من را سرسخت می‌کند.”

پیشرفت؟ “درک کردن قدرت فشرده سازی دهه ها در چند روز.” که او را به هدفش رساند: “در واقع تمام تمرکز زندگی من کمک به مردم و داشتن یک زندگی با کیفیت خارق‌العاده است و این یعنی زندگی بر اساس شرایط خودتان، نه من.”

۳- ذهن‌تان را تغذیه کنید.

رابینز دوست دارد تا از مربی قدیمی‌اش نقل‌قول کند، کسی که می‌گفت، “هر روز نگهبانی در ذهن خود باش.”

موفق ترین مردم گرسنه هستند. آن ها گرسنه یادگیری هستند، آنها خودشان را راحت نمی‌کنند. رابینز می‌گوید، “وقتی که گرسنه هستید”، “پیشرفت ها مداوم خواهد بود، چون شما همیشه به دنبال پیدا کردن جواب هستید.”

۴- خودتان را به جلو هل بدهید.

تمام زندگی من از روزهای اول شروع این بود که، او می‌گوید، “چگونه بیشتر از هر کسی روی زمین برای بقیه کار انجام بدهم؟”, “چگونه به آن‌ها تجربه هایی بدهم که همیشگی هستند؟ چگونه جایی که تغییر ممکن نبود، تغییر ایجاد کنم؟”

در اوایل کارش، وقتی که رابینز با یک زن که نفرت ۷ ساله از مارها داشت روبرو شد, او گفت، من می‌توانم او را مداوا کنم، روی استیج در یکی از سمینار‌هایش, او به آن حرکت شجاعانه می‌گوید، “عمل عمیق”، اساسا یک سناریو که می‌گوید یا انجام بده و یا بمیر.

او می‌گوید، “من آن کار را انجام دادم تا مجبور شوم به هیچ جا به جز رو به جلو نروم.”

۵- به روح‌تان قوت بدهید.

رابینز می‌گوید، “من امیدوار نیستم که با یک احساس عالی از خواب بیدار شوم.” پس من هر روز صبح برای دو یا سه دقیقه روی سه چیز که به طور باورنکردنی برای‌شان شکر‌گزار هستم تمرکز می‌کنم.

دلیل اینکه به سمت حق‌شناسی و شکرگزاری می‌رود چیست؟ “من می‌دانم که آن ترس و خشم چیزی است که مردم را بهم می‌ریزد. شما نمی‌توانید هم شکر‌گزار باشید و هم پر از ترس. همچنین نمی‌توانید هم خشمگین باشید و هم شکرگزار.”

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *