برای ۱۲ سال، شغل من راننده کامیون تحویل نان بود و رویای چیزی بیشتر از زندگی را داشتم.  ولی همچنین به ترس ها و شک هایم نیز گوش فرا دادم، به آن‌ها اجازه دادم تا جلوی من را از دست‌یابی به موفقیت بگیرند.

سپس دیگه کاسه صبرم به اتمام رسید و تصمیم به از فقط “زنده بودن” و اینکه یک کاری برای رویاهایم بکنم گرفتم. می‌خواستم که نویسنده بشوم، پس از گوش دادن به تمام آن محدودیت هایی که خودم برای خودم ساخته بودم دست برداشتم، آن صداهای منفی و خودم کتابی را به انتشار رساندم.

یک شکست به تمام معنا بود. تنها ۵ نسخه از کتاب را در ۶ ماه اول فروختم. من شکست خورده بودم، ولی همچنین مصمم هم شده بودم.

چهارسال طول کشید تا روی غلطک بیفتم، ولی کتاب هام (که حالا سری هستن!) در حال حاضر بیشتر از صد هزار نسخه فروش کرده اند. همچنین من یک نویسنده، سخنران و مربی هستم. دارم چیزی را که فکر می‌کنم موفقیت است، زندگی می‌کنم. (پانوشت: این مقاله را دارم در یک قهوه خانه در مادرید، اسپانیا می‌نویسم. جایی که همین الان درش کنفرانس داشتم. پس بله، آزادی ای که دنبالش بودم را پیدا کردم.)

راهی که خیلی از ماها موفقیت را در زندگی مان تجربه کرده ایم با داشتن طرز فکر درست بوده است. چیزی که بهش فکر می‌کنید بر روی عملی که انجام می‌دهید تاثیر می‌گذارد. اگر باور نداشته باشید که موفقیت برای شما ممکن است، بهانه خواهید آورد و گیر کرده باقی می‌مانید.

طرز فکرهایی وجود دارد که راه شما را به سمت هرچیزی که فکر می‌کنید یعنی موفقیت نابود می‌کنند. بهشان این اجازه را ندهید.

۱- مقایسه کردن

با تشکر از شبکه‌های اجتماعی، همه‌ی اتفاقاتی که در زندگی‌مان میفتد را به اشتراک می‌گذاریم، لایک می‌کنیم و نظر می‌دهیم. چه می‌خواهد چیزی خصوصی باشد و یا یک برد‌کاری، هر روز کارهای جالب و الهام بخشی را که او و یا آن‌ها انجام می‌دهند را می‌بینید. این هم می‌تواند خوب باشد و هم بد.

از یک طرف می‌تواند به شما الهام بدهد که در زندگی تان دست به عمل بزنید. از طرف دیگر، می‌تواند شما را از پیشرفتی که در زندگی خودتان دارید نا‌امید کند. زمانی که در مکانی قرار دارید و فرد دیگری نیز هست، مقایسه کردن کار آسانی است، این می‌تواند کاری کند که شما بخواهید تسلیم بشوید. ماجراجویی شما خصوصی است و موفقیت‌تان نباید با کارهایی که فرد دیگری دارد انجام می‌دهد یا انجام داده است، ارزیابی شود. باید با اهدافی که تنظیم می‌کنید و کارهایی که برای رسیدن به آن اهداف می‌کنید ارزیابی شود.

۲- شک به خود

شک و ترس در وجود تک تک ما هستند. زمانی که زمین می‌خوریم از شکست و بد جلوه کردن می‌ترسیم. این ها و خیلی از محدودیت های شخصی دیگر می‌تواند شما را از مسیرتان منحرف کنند، گوش دادن به صداهای مخفی ذهن‌تان شما را متقاعد خواهد کرد که نمی‌توانید تغییرات بزرگی به وجود بیاورید. ولی آن صداها اشتباه می‌کنند و شما هم می‌توانید با نادیده گرفتن صدا و دست به عمل زدن ثابت کنید که اشتباه می‌کنند.

۳- انسان های منفی

حتما شنیده‌اید که می‌گویند، فردی که با او همنشین هستی بر روی اعتقاداتت و کاری که می‌کنی تاثیر می‌گذارد، خب این حرف حقیقت دارد. انسان های منفی نمی‌توانند پیش تر از وضعیت خود را ببینند، تنها هدفشان این است که دیگران را نیز تا سطح خود پایین بیاورند. اگر بطور روزانه به آن‌ها گوش فرا دهید، بر روی طرز فکر و رفتارتان تاثیر خواهد گذاشت. هرچند که درد دارد، ولی باید انسان های منفی را از زندگی خود حذف کنید تا در مسیرتان به سمت موفقیت پیشرفت کنید.

۴- کمبود انگیزه

جاده‌ی موفقیت دراز است و شما به انگیزه مداوم نیاز دارید تا متمرکز باقی بمانید. ما در عصر اطلاعات زندگی می‌کنیم که به معنی این است، موجودی زیادی از اطلاعات درش وجود دارد، شما می‌توانید بطور روزانه از طریق وب‌سایت‌ها، رادیو، ویدئو های یوتیوب و… انگیزه بگیرید. هر روز کمی وقت گذاشتن برای الهام گرفتن، برای با انگیزه باقی ماندن، به شما برای مغلوب کردن آن باور‌های محدودیت های شخصی و تاثیرات منفی کمک خواهد کرد.

۵- صبر کردن

تنها چیزی که در زندگی همه‌ی ما ضمانت شده است، مرگ است. چیزی که تضمین نشده است این است که نمی‌دانیم در چه زمانی وقت‌مان بر روی کره زمین تمام می‌شود. تمام چیزی که داریم امروز و حال حاضر است. امروز روزی است که باید شروع کنید، روزی که خودتان را به جلو هل بدهید. اینکه به خودتان بگویید که بعدا دست به عمل می‌زنید، در آینده، شما را از گرفتن انتخاب هایی که به سمت موفقیت های‌تان هدایت می‌کند، عقب نگه خواهد داشت.

آیا به وجود آوردن تغییر در زندگی خود تعهد کرده اید؟ امسال را به حساب بیاورید. این تله‌های طرز فکری را با متوجه شدن اینکه شما چیزی که نیاز است را دارید، شکست دهید.

آیا بر تله‌های طرز فکری و محدودیت های شخصی خود غلبه کرده اید؟

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *