آیا شما یک کار‌آفرین هستید؟ اگر می‌خواهید موفق بشوید، این اشتباهات را نکنید.

با توجه به گالوپ، نصف شرکت‌های آمریکایی در پنج سال اول کارشان با شکست مواجه می‌شوند. این آمار به ۱۰ سال و درصد شکست هم به ۷۰ درصد می‌رسند. هرکسی می‌تواند خودش را کار‌آفرین اعلام کند. صلاحیتی نیاز ندارد.

ولی بدون مهارت‌های مناسب، کار‌آفرینان معمولا پنج اشتباه می‌کنند که می‌تواند کسب و کارشان را با ریسک بزرگی مواجه کند:

۱- اصرار بر استقلال.

در فاز استارت آپی، کل موضوع شرکت درباره‌ی شما است. اثر انگشت‌تان بر روی همه چیز است و خیلی چیز‌های کمی است که از آن مطلع نباشید و کارگردانی نمی‌شوند. بعد از این فاز، اصرار بر استقلال یک کار‌آفرین می‌تواند مانع توانایی‌های شرکت برای جواب گویی سریع و هوشمندانه به چالش‌هایی که با آن‌ها روبرو می‌شود، بشود. در فاز رشد، به راحتی شما نمی‌توانید همه کار‌ها را انجام دهید و این باور که می‌توانید ادامه دهید، کاری احمقانه است.

۲- عدم تمایل به ساخت یک سازمان.

کار‌آفرینان نیاز دارند که خودشان را با یک تیم اجرایی قوی احاطه کنند یا حداقل یک فرد ثابت که دست راست‌شان باشد، برای تضمین موفقیت شرکت. تعداد زیادی از صاحبان کسب و کار‌ها در ساخت سازمانی که تصمیم های خوب رهبری در مدیریت تیم تولید کند، شکست می‌خورند.

۳- عدم رهبری مالی.

تعریف کار‌آفرین بودن، ریسک کردن است وقتی که تصمیم به راه اندازی کسب و کار خودشان می‌گیرند. کسانی که از نظر مالی با سواد نیستند به حمایت مستقیم یک فرد حرفه‌ای در زمینه مالی نیازمندند تا تضمین کنند که نکات و ورودی‌های مورد نیاز سازمان‌شان را دریافت می‌کنند.

۴- عاجز بودن در تحمل خستگی.

در همین حال که شروع یک کسب و کار هیجان انگیز است، عمل های روزانه‌ای که برایش انجام می‌شود, می‌تواند در مقایسه رنگ پریده بنظر بیاید. بعضی از کار‌آفرینان, شرکت‌های جدید تاسیس می‌کنند و یا تغییرات ناگهانی در کسب و کارشان ایجاد می‌کنند که می‌تواند موجب وقوع مشکلات قابل توجه در کسب و کارشان شود.

۵- شکست در متعهد بودن به معاینه خودشان.

نقاط ضعف؛ همان چیزهایی که در کارمند‌های‌تان اندازه گیری می‌کنید.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *