با احساس بگویید.

در کتاب Magnetic: The Art of Attracting Business، نویسنده، سخنران و مشاور کسب و کار, جو کالوای جزئیات نحوه‌ی تبدیل مشتریان حال حاضرتان را به آهن رباهایی که با صحبت و نقد های مثبت, مشتریان دیگر را جذب می‌کنند، صحبت می‌کند.

کلک یا کلکی که او از آن حمایت می‌کند کنترل کردن حرف مردم راجع به کسب و کارتان است، نه با دلسرد کردن نقد‌ها و ساکت کردن انتقاد‌ها، بلکه با تصمیم گرفتن اینکه می‌خواهید مشتری های‌تان درباره کسب و کارتان بگویند و سپس دست به فراهم کردن محصول و یا سرویسی که باعث آن حرف‌ها می‌شود, بزنید. “کلید کار کردن ایده این است که به جمله‌ی “ما می‌خواهیم آن‌ها چیز‌های خوبی بگویند.” قانع نباشید.” کالوای می‌نویسد، “این جمله بی‌معنی است. کلید این است: بر روی چیزی که می‌خواهید مشتری های‌تان درباره‌ی شما بگویند متمرکز و مشخص باشید.

در پایان این حرف‌ها، او شناسایی این سه چیز را پیشنهاد می‌کند، “چیزی که ما می‌خواهیم آن‌ها بگویند.” گفته‌ای که می‌تواند برای هر کسب و کاری متفاوت باشد. برای مثال، یک کسب و کار شاید بخواهد که مشتری های‌شان بگویند “آن‌ها پایین‌ترین قیمت را در شهر دارند.” دیگری شاید ترجیح بدهد بگویند، “سرویسی که ارائه می‌دهند ارزش پول بیشتری را دارد.” در اینجا به تعدادی مثال از تعریف هایی که شاید بخواهید مشتری های‌تان درباره‌ی کسب و کارتان بگویند اشاره شده است:

  1. کار کردن با آن را خیلی راحت می‌کند.
  2. همیشه من را در اطلاع قرار می‌دهند.
  3. مشکل را حل می‌کنند.
  4. به من احترام می‌گذراند.
  5. بهترین محصولات را دارند.
  6. به آن‌ها اعتماد دارم.

وقتی سه چیزی را که می‌خواهید مشتری‌های‌تان بگویند را شناسایی کردید، تمرکزتان می‌تواند و باید بر روی مطمئن ساختن از گفتن آن ها باشد، با دادن سرویس‌هایی که نشان‌شان آن هدف‌های خاص باشند. “شاید شما کسب و کاری با هزاران بخش در حال حرکت داشته باشید.” کالوای می‌نویسد. “شاید احساس کنید که این ماجرا خیلی پیچیده است. ولی به شما اطمینان می‌دهم, طرز فکرتان را ساده کنید و بر روی سه چیزی که هر روز باید درست انجام بدهید متمرکز و واضح کنید. چیزی که چرخ های موفقیت را می‌چرخاند.”

موفق باشید.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *