همه ی ما فکر می‌کنیم و انتظار داریم، زمانی که فردی را پیدا می‌کنیم همه چیز خود به خود درست شود. ولی همیشه این‌طور نمی‌شود.

حتی شادترین زوج ها هم می‌توانند به دام این ۶ اشتباه فوق‌العاده معمولی بیفتند. اشتباهاتی که می‌تواند به سادگی شادی شما را به غم و اندوه تبدیل کند.

۱- کارهای خانه

کارهای خانه می‌تواند از موضوعی بی اهمیت و کسل کننده, تبدیل به مشکلی بزرگ شوند. زنان احساس مسئولیت و فشار می‌کنند که خانه را تمیز نگه دارند. وقتی یک مرد فراموش می‌کند که در تمیزی خانه کمک کند، به این خاطر است که یادش شده است و مسئله را خیلی ساده می‌بیند، ولی زنان همیشه این چنین فکر نمی‌کنند. هرچند که به روی خودشان نمی‌آورند ولی این‌گونه فکر می‌کنند که “تو به من احترام نمی‌گذاری”.

۲- وابستگی به یکدیگر

صد البته که شما باید به شریک زندگی خودتان وابسته باشید و تکیه کنید، ولی تکیه کردن و وابستگی بیش از حد به شریک‌تان می‌تواند رابطه جنسی شما را بی حس و بی روح کند. این مهم است که شما بیرون از رابطه ای که با شریک خود دارید، روابط دیگری با افراد دیگری ایجاد کنید و سرگرمی های مخصوص به خود را داشته باشید. هیچ کس نمی‌تواند برای کسی همه کس و همه چیز باشد.

۳- رسیدگی به خود

اگر شما نتوانید خود را دوست داشته باشید، پس چگونه می‌توانید فرد دیگری را دوست داشته باشید؟ این حرف حقیقت است، برای اینکه بتوانید در رابطه ای سالم با فرد دیگری قرار بگیرید، باید بدانید که چگونه خود را دوست داشته باشید و اینکه چگونه از خودتان مراقبت کنید. اگر ندانید، رابطه‌تان محکوم به فنا است.

۴- فضای شخصی

زمانی که تازه با یکدیگر آشنا می‌شوید، از همدیگر سیر نمی‌شوید و دوست دارید تک تک ثانیه ها را کنار هم بگذرانید. ولی هرچی بیشتر از رابطه شما می‌گذرد، نیاز به داشتن کمی فضای شخصی مهم‌تر می‌شود. زمانی برای خودتان, چیزی حیاتی‌ برای بازگرداندن شما به رابطه‌تان است.

۵- هیچ رازی باقی نمانده

اگر که برای مدت زمان کافی با یک نفر در یک رابطه بوده اید و حس می‌کنید که تک تک چیز های ریز و درشت را در رابطه با طرف مقابل می‌دانید, این طرز تفکر یک کشنده رابطه محسوب می‌شود. به شریک‌تان به عنوان کسی نگاه کنید که هنوز هم ممکن است شما را با رفتارهای مختلف غافلگیر کند. مردم وسیع هستند, چیزهای زیادی را در خود دارند.

tumblr_mp31t6kupp1sn9awno1_500

۶- یاد بگیرید چطور دعوا کنید

شما بالاخره به دعوا کردن در یک رابطه عادت خواهید کرد. این یک بخشی از معامله است. شما می‌دانید که دعوا به معنی پایان یک رابطه نیست. ولی این به این معنی نیست که شما باید به یکدیگر بی محلی کنید. به یاد داشته باشید که وقتی دعوا می‌کنید، چیز هایی که می‌گویید را نمی‌توانید باز پس بگیرید. وقتی که دعوا تمام شد، هیچ وقت یادتان نشود که عذر خواهی و آشتی کنید.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *