یک رابطه چیز بی‌ثباتی است. یک روز کنار شریک زندگی‌تان می‌نشینید و فکر می‌کنید که همیشگی است و سپس روز بعد یکی از شما شکننده می‌شود ( و معمولا گران هم تمام خواهد شد) وسایل به سمت جمجمه شما پرتاب می‌شوند. خوشحال بودن یک چیز است، ولی دانستن اینکه یک رابطه جامد و ماندنی دارید، کاملا یک چیز دیگر است. در اینجا به نشانه‌هایی اشاره شده است که نشان می‌دهد شما در رابطه‌ای هستید که به جایی می‌رسد.

۱- به یکدیگر کمک می‌کنید.

هیچ زنی هنگامی که شوهرش در حال ظرف شستن بوده به وی شلیک نکرده است.

کاری است که انجام می‌دهید. یکی‌تان آشپزی می‌کند و دیگری تمیز کاری. یکی از شما لباس‌ها را می‌شورد و یکی دیگر می‌گذاردشان که خشک شوند. نمی‌گویم شماها لازمه جمله‌های هم دیگر را کامل کنید یا همیشه از این کارها بکنید، ولی چیزهایی در خانه و زندگی هستند که هر دوتای شما رسیدگی می‌کنید تا یکی دیگه مجبور به این کار نباشد. در رابطه من، وقتی که پیتزا سفارش می‌دهیم، همیشه من کسی هستم که به فست فودی زنگ می‌زنم, چون خانم من از تلفن صحبت کردن متنفر است. شاید چیز بزرگ و همیشه واضحی نباشد ولی کاری است که خیلی بارها انجام می‌دهید و تبدیل به غریزه دوم می‌شود.

۲- هم نظر هستید.

وقتی که با فرد مناسب در یک رابطه نیستید، شما دو نفر اولویت‌های متفاوتی دارید. شاید شما در حال تمرکز بر روی کار باشید و دیگری به بچه آوردن فکر می‌کند. شریک زندگی‌تان شاید اهل عشق و حال و خوش گذرانی باشد و شما احساس می‌کنید که باید سر و سامان بگیرید. وقتی در رابطه‌ای هستید که می‌تواند به جایی برود، این جور چیز‌ها به راحتی اتفاق نمی‌افتند. سر و سامان گرفتن (یا خوش گذرانی) برای هر دوتای شما ایده‌ی خوبی به‌نظر می‌رسد. کبوتر با کبوتر، باز با باز.

۳- باهم گفتگو می‌کنید.

اگر تا به حال سریال “چگونه با مادرتان آشنا شدم” را دیده‌اید، به هر مکالمه‌ای که مارشال و لیلی داشته‌اند فکر کنید. روابطی که به جاهایی می‌روند همچنین عبارتند از دو نفر که درباره‌ی چیزها با هم صحبت می‌کنند. منظورمان فیلم‌ها و آهنگ‌های مورد علاقه‌تان نیست. منظورمان چیزهای مهم مانند تصمیم‌های زندگی، احساسات خوب و احساسات بد است. زوج هایی که با هم صحبت کنند، با هم می‌مانند چون قبل از اینکه مشکلات جدی شوند، رفع‌شان می‌کنند.

۴- وقتی گند می‌زنید هر دو می‌توانید اعتراف کنید.

ما انسان هستیم، به این معنی است که اشتباه می‌کنیم. اینکه اشتباه کنید یک چیز است و اینکه به اشتباه‌تان اعتراف کنید و اقدام به درست کردنش کنید، چیزی دیگر. حالا، مرزی وجود دارد که نشان می‌دهد یک گند چقدر بیشتر از یک گند است. غیر عاقلانه از چیزهای کوچک عصبانی شدن می‌تواند درست شود ولی اگر شریک‌تان به صورت فیزیکی به شما صدمه می‌زند، اینکار احتمالا چیزی است که نباید ببخشید (و هیچ کس هم سرزنش‌تان نمی‌کند). این ما را به نکته بعدی می‌رساند.

۵- از “آن جور اشتباهات” نمی‌کنید و نمی‌خواهید که بکنید.

یک سری اشتباهات هستند به اسم “آن جور اشتباهات” که می‌توانید مرتکب شوید و کمتر قابل بخشش هستند. زدن شریک‌تان، خیانت کردن به آن‌ها، دزدیدن پول و غیره، همه در دسته بندی‌ای قرار می‌گیرند که مردم به صورت عمومی ازش نمی‌گذرند. در رابطه‌ای که شاید به جایی برود، این جور مشکلات به راحتی وجود ندارند, چون هیچ‌کس نمی‌خواهد با کسی که آن‌جور است رابطه داشته باشد و اگر آن فرد دیگر را دور و بر خود می‌خواهید، هیچ‌وقت نمی‌خواهید که آن کارها را با آن‌ها بکنید.

۶- شما و شریک‌تان کنترل رابطه‌تان را دارید.

این به‌نظر چیزی اولیه می‌رسد, ولی غافلگیر خواهید شد اگر بدانید, چه همه زوجین وجود دارند که به نیرو‌های خارجی اجازه کنترل کردن را می‌دهند و این همیشه چیز خوبی نیست. این که دوست‌تان نگرانی‌اش را در رابطه با خوشحالی‌تان به شما بگوید یک چیز است و اینکه سعی کنید جمعا زندگی‌تان را کنترل کنید، چیزی دیگر. پدر و مادرتان هم در این کار هستند. بله، حقیقت دارد که شما را به این دنیا آورده‌اند ولی وقتی ۱۸ سال‌تان شد، شخص خودتان شدید. در یک رابطه ماندنی، چیزهایی همانند کنترل‌های پدر و مادر و دوستان چیزهایی هستند که هر دوی شما باهاشان کنار می‌آیید و نمی‌گذارید که به شما برسند.

۷- وقتی که شکسته است، درستش می‌کنید.

“چگونه توانستید برای ۶۵ سال با همدیگر بمانید؟” ما در زمانی به دنیا آمدیم که وقتی چیزی می‌شکست درستش می‌کردیم، آن را دور نمی‌انداختیم…

این روز‌ها، مردم چیزی را می‌شکنند و فقط بیرونش می‌اندازند و یکی جدید از آن را می‌خرند. در همین حال که این رفتار برای چیزها کاملا خوب است، برای مردم چیز خوبی نیست. هیچ رابطه‌ای بی‌نقص نیست. زندگی جزر و مد دارد. هم زمان های خوب هستند و هم زمان های بد. وقتی که زمان های بد اتفاق می‌افتند، مردمی که در رابطه‌ای ماندنی هستند، مشکل را پیدا می‌کنند، سپس درستش می‌کنند. دور انداختن چیزها برای گوشی شکسته‌تان است، نه برای عزیزتان و وقتی که در یک رابطه ماندنی هستید، این را می‌دانید.

در آخر روز، رابطه هر کسی خاص است. ما سعی کردیم مرز‌های پایه را شناسایی کنیم ولی حقیقت این است که مردم در عجیب‌ترین راه ها با هم کنار می‌آیند, پس حتی شاید این‌ها هم همیشه برای شما صدق نکنند. اگر می‌توانید کاری کنید که جواب دهد، پس می‌دانید چگونه انجامش دهید!

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *