ترس چیزی است که در سایه های ذهن‌مان کمین کرده است، چیزی است که ما را تسخیر و فلج می‌کند.

مثل هر انسان دیگری من نیز می‌دانم که ترس چجور احساسی است. وقتی که دلواپس چیزی هستم، دلم می‌ریزد و گلویم نیز تنگ می‌شود. ذهنم بهم می‌ریزد، نگرانی مبهم و وحشت، فکرم را درگیر می‌کنند.

از چی می‌ترسید؟ تا به‌حال شده که واقعا در رابطه با این موضوع فکر کنید، چیزهایی که حواس شما را پرت می‌کنند، چیزهایی که شما را عقب نگه می‌دارند؟ آیا آن‌ها ارزش ترسیدن را دارند؟ آیا واقعا ارزش وحشت و نگرانی را دارند؟ ارزش استرس؟ به احتمال زیاد خیر. چون نگرانی هیچوقت واقعا چیزی را درست نمی‌کند، می‌دانید؟ همان‌طور که نویسنده Leo Buscaglia گفت، “نگرانی هیچوقت از غم فردا کم نمی‌کند، فقط از لذت امروز می‌کاهد.”

می‌دانم که گفتنش آسان‌تر از انجام دادنش است، این که دست نگه داری… منظورم این است که، من خودم ملکه‌ی زیاد فکر کردنم. ولی شاید این نقل قول‌های انگیزشی در رابطه با ترس، درباره درک کردنش و روبرو شدن با ترس، بتوانند به هر دوی ما کمک کنند.

بیایید با هم با ترس هایمان روبرو شویم. بیایید بهشان نشان بدهیم که رئیس اینجا چه کسی است، آماده‌اید؟ من که آماده‌ام.

هیچ چیز در زندگی برای ترسیدن نیست، فقط برای فهمیدنش وجود دارد. حال وقت آن است که بیشتر درک کنیم تا شاید کمتر بترسیم.

Marie Curie

ترس‌ها هیچ چیزی بیشتر از یک فکر نیستند.

Napoleon Hill

هر یک از ما باید با ترس‌های خود روبرو شویم، باید با ترس‌هایمان چشم تو چشم شویم. اینکه چطور ترس‌هایمان را کنترل می‌کنیم، تعیین کننده باقی مسیر زندگی ما است. اینکه ماجراجویی را تجربه کنید و یا اینکه با ترس از آن محدود شوید.

Judy Blume

عمل بازیاب و همین‌طور سازنده عالی ای برای اعتماد به نفس است. تنبلی نه تنها نتیجه، بلکه دلیل ترس است. شاید عملی که انجام دهید موفقیت آمیز باشد، شاید دیگر حرکات و اصلاحات نیز مجبور شوند به دنبالش بیایند. ولی هر حرکتی بهتر از بی حرکتی است.

Norman Vincent Peale

موانع، همانند حیوانات ترسو هستند، ولی اگر بتوانند دست به تحریک‌تان می‌زنند. اگر ببینند که ازشان می‌ترسید، به سمت شما می‌آیند، ولی اگر مستقیما به چشم هایشان نگاه کنید، از دیدتان خارج می‌شوند.

Orison Swett Marden

شما با هر تجربه‌ای که بایستید و توی صورت ترس نگاه کنید، قدرت، شجاعت و اعتماد به نفس به دست می‌آورید. قادر خواهید بود که به خود بگویید، من زندگی در این وحشت را گذرانده‌ام. توان مقابله با چیز بعدی ای که به سمت من می‌آید را دارم. شما باید کاری را انجام بدهید که فکر می‌کنید قادر به انجامش نیستید.

Eleanor Roosevelt

همیشه کاری را انجام دهید که از انجامش می‌ترسید.

Ralph Waldo Emerson

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *