7 چیز که تمام روابط خوب در آن مشترک هستند

7 چیز که تمام روابط خوب در آن مشترک هستند

با روابطی که هر چه انرژی توی بدن‌تان هست را خالی می‌کند، آشنایی دارید؟ آن روابطی که بر روی توانایی‌های‌تان برای رشد واقعی در خانه، کار و زندگی‌تان تاثیر می‌گذارند؟ این‌طور روابط ریسک و عواقب زیادی دارند که باعث می‌شوند با صورت به زمین بخورید و بفهمید یک چیزی درست نیست توی این قضیه.

و هیچ فایده ای هم ندارد که تظاهر کنید یک رابطه ای آینده دارد، آن‌هم وقتی ندارد، درست به همان اندازه مهم است که بفهمید چه مواقعی روابط درست هستند و چه مواقعی ارزش سرمایه گذاری درشان وجود دارد.

حالا چه می‌خواهد رابطه با فرزندان‌تان، همسرتان، شریک‌تان، دوستان‌تان و یا همکاران‌تان باشد. این ۷ مطلب، نشانه‌ای از یک رابطه خوب و سالم هستند.

۱- اعتماد

روابط عالی بر پایه بزرگی از اعتماد ساخته شده‌اند، چیزی که به سختی به دست می‌آید و زمانی که از دست می‌رود، دوباره به دست آوردنش سخت است. بدون اعتماد، هر نوع رابطه‌ای شکست خواهد خورد. زمانیکه در کنار یکدیگر احساس امنیت، راحتی، باز بودن و نزدیک بودن می‌کنید، می‌دانید که به یکدیگر اعتماد دارید. اعتماد منعکس شده از خواست شما برای گوش کردن به چیز های سخت و یادگیری از آن‌ها هست.

۲- باز بودن

خودتان را با باز بودن و صداقت، بیان می‌کنید. هیچ بحثی در محدودیت ها نیست. هر دو طرف احساس شنیده شدن می‌کنند. شما در مکالمه ی با صداقت و محترمی شرکت می‌کنید که به شما اجازه می‌دهد یکدیگر را درک کنید و رابطه‌ای واقعی بسازید. وقتی که مشکلات و یا نگرانی هایی دارید، نه با مردم دیگر، بلکه آن‌ها را مستقیم بیان می‌کنید. هیچ زمان پشت یکدیگر از همدیگر شکایت و یا انتقاد نمی‌کنید.

۳- احترام

هر دو طرف می‌فهمند که هیچ کدام از شما بی نقص نیستید. یکدیگر را همان طوری که هستید قبول می‌کنید. معمولا ما روی چیزی که انتظار داریم و یا می‌خواهیم که مردم آن‌گونه باشند تمرکز می‌کنیم و همچنان این مهم است که بفهمیم مردم می‌توانند رشد کنند و یاد بگیرند، طاقت آوردن پای کسی که امیدوارید روزی به فرد دیگری تبدیل بشود نتیجه اش چیزی جز نا امیدی و سستی نخواهد بود.

۴- کار گروهی

برای به نتیجه رساندن روابط‌تان در زندگی، باید هم شما و هم فرد دیگر بخش و سهم خودتان را انجام دهید، زیرا برای تانگو رقصیدن به دو نفر نیاز است. با یکدیگر تصمیم می‌گیرید و به نگرانی ها و سلایق یکدیگر گوش فرا می‌دهید. ایده ها و نظر‌های‌تان را به یکدیگر می‌گویید و راجع به دیدگاه فرد مقابل، روشن فکر باقی می‌مانید. با اعتماد دو طرفه با یکدیگر کار می‌کنید تا به چیزی که هر دو می‌خواهید برسید.

۵- لذت

روابط سالم، انرژی‌شان را از خنده و خوش‌گذرانی می‌گیرند. با اینکه نمی‌توانید از کسی انتظار این را داشته باشید که در هر دقیقه روز شاد باشد، روابط خوب به ما کمک می‌کنند که یکدیگر را بالا بکشیم و احساس کنیم کسی به ما عشق می‌ورزد و ما را قبول کرده است. بیشتر مردم توانایی این را دارند که در مواقعی ما را سست و یا اذیت کنند، ولی چیزی که مهم است، این است که از بحث های کوچک دوری کنیم و از حضور یکدیگر لذت ببریم.

۶- مهربانی

شما با یکدیگر با اهمیت، با ملاحظه و محبت رفتار می‌کنید. دوستانه هستید و با گرمی و با ملاحظه صحبت می‌کنید. نسبت به یکدیگر بخشنده هستید. وقتی که تصمیم می‌گیریم روی نیاز های دیگری حساب کنیم، تاثیرش قابل توجه خواهد بود.

۷- بخشش

کینه نگه داشتن، بار هر رابطه‌ای را سنگین می‌کند. زمانی که خشم، نا‌امیدی و سستی، نا‌تمام گذاشته می‌شوند، اعتماد ساییده می‌شود و روحیه‌تان را خالی می‌کند. شما زمانی می‌دانید که رابطه‌ای عالی دارید که قادر باشید احساس خود را بیان کنید و ازش بگذرید. قادرید بحث های کوچک و شکست‌ها را ببخشید. از یکدیگر حمایت می‌کنید. از تجربیاتی که با ایشان روبرو می‌شوید درس می‌گیرید و ازش می‌گذرید.

اشتراک گذاری:
لينک کوتاه به مطلب:
امید سعیدی
کارگاه گرافیک پارسی :)

دیدگاهی ارسال کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.فیلد های مورد نیاز علامت گذاری شده اند *

شما می‌توانید از تگ های HTMLنیز استفاده کنید. تگ ها و ویژگی ها: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*