گاهی اوقات نگاه بدی به ما مردها می‌شود. یک “مرد” کلیشه‌ای هیچ کدام از کارهای زیر را انجام نمی‌دهد. هرچند، تنها مردانی که این طوری هستند توسط نویسند‌گان ساخته شده‌اند (امیدوارم). در حقیقت، وقتی یک مرد، فردی را پیدا می‌کند که می‌داند قرار است باقی زندگی‌اش را با وی بگذراند، او قطعا سخت‌ترین تلاشش را می‌کند وی را همیشه در کنار خود نگه دارد. اگر مردی دارید که به نکات زیر پایبند است، خواهید دانست که وی مرد زندگی است.

۱- او کاملا به شما و رابطه‌تان متعهد است.

بودن در دوران خوشی آسان است. موقع سختی مهم است که کنار یکدیگر بمانید. مردان واقعی بخاطر یک دعوای کوچک، پا به فرار نمی‌گذارند، وقتی که حال‌شان بد است، سر شریک زندگی‌شان خالی نمی‌کنند. آن‌ها درک می‌کنند که چقدر رابطه‌شان مهم است و اجازه نمی‌دهند هیچ چیزی جلوی راه پایداری را بگیرد.

۲- از مشکلات دوری نمی‌کند.

همان‌طور که گفتم، یک مرد واقعی وقتی چیزها سخت می‌شوند، فرار نمی‌کند. همچنین احساساتش را تا زمانی که منفجر شود، مخفی نمی‌کند. اگر چیزی در رابطه اذیتش کند، با مواظبت و احترام مطرحش می‌کند. با صحبت کردن در رابطه با مشکلاتی که داشته است راحت است و تلاشی واقعی‌ برای درست کردن هر گونه مشکل اساسی‌ای که رابطه را به ستوه آورده است، خواهد کرد. او درک می‌کند که حتی مشکلات بزرگ، رابطه را تحریف نمی‌کنند، این که چگونه از آن‌ها رد می‌شوید مهم است.

۳- به چیز های کوچک توجه می‌کند.

اگر تنها زندگی می‌کرد، احتمالا اهمیت نمی‌داد که ظرف ها نشسته باقی مانده‌اند، یا اینکه سطل زباله پر شده است، یا اینکه تنها چیزی که برای خوردن در خانه باقی مانده است پیتزا است. ولی می‌داند که شما به این چیز‌ها اهمیت می‌دهید، بنابراین از وقتش برای انجام دادن کار‌هایی که لذت می‌برد کم می‌کند تا مطمئن شود خانه تمیز است و یخچال پر است. او هیچ‌وقت فیلمی را که هر دوی شما دوست دارید را بدون شما در کنارش تماشا نمی‌کند و اجازه می‌دهد شما آهنگ را در ماشین انتخاب کنید. حتی اگر واقعا، واقعا از آهنگ‌های بالای ۴۰ سال متنفر است.

۴- باهوش و دانا است.

در نظر می‌گیرم که مرد باهوشی را انتخاب کرده‌اید. ولی اندازه حقیقی هوش یک مرد بسته به اینکه چقدر باهوش است نیست، این است که با دانایی‌اش چه می‌کند. به چیز‌ها با نگاه هدف‌دار نگاه می‌کند، قادر است که نصیحت‌های عالی‌ای به شما بکند با هر وضعیتی که روبرو می‌شوید. دائما خودش را جای شما قرار می‌دهد، بنابر‌این دقیقا درک می‌کند که شما چه می‌کشید و با کلیشه‌های نیمه قلبی شما را نمی‌پیچاند. شما می‌دانید که به بچه‌های آینده‌تان کلمات دانایی عالی‌ای خواهد داد.

۵- می‌خواهد که شما احساس خوبی درباره‌ی خودتان داشته باشید.

او فکر می‌کند که شما زیبا هستید، اگر این‌طور فکر نمی‌کرد چرا پس با شماست؟ ولی این فکر برایش کافی نیست، او همچنین به طول های بزرگی می‌رود تا مطمئن شود شما می‌دانید زیبا هستید. همچنین، این فقط کلمات ساده اطمینان دادن نیست. او قادر خواهد بود تا حس کند شما فکر می‌کنید که امروز موهای‌تان بد است و از موهایتان تعریفی می‌کند. راه‌هایی را پیدا می‌کند تا به شما احساس زیبایی بدهد، هم از درون و هم از بیرون، جدا از احساسی که گاهی اوقات دارید. هرکاری که بتواند می‌کند تا شما خودتان را همان‌طوری که او هر روز می‌بیند، ببینید.

۶- مشکلات‌تان را مشکلات خودش می‌کند.

اگر چیزی اذیت‌تان می‌کند، او را نیز اذیت می‌کند. مشکلات‌تان را به دست می‌گیرد و راه‌هایی برای درست کردن‌شان پیدا می‌کند، یا به شما کمک می‌کند با کمترین درد ممکن ازشان بگذرید. مشکلات‌تان نمی‌گذارند شب‌ها بخوابد، ولی نخوابیدن اذیتش نمی‌کند. چیزی که اذیتش می‌کند وقتی است که شما با مشکلی روبرو هستید و او نمی‌تواند کاری برای کمک کردن به شما برای مشکلات بکند. وقتی که شرایط ناچار به وجود می آیند، بهترین کاری که می‌تواند را, با کنارتان ماندن انجام می‌دهد، مهم نیست چه چیزی باشد.

۷- به اشتباهات‌تان می‌خندد.

او می‌داند که همه اشتباه می‌کنند و قادر است که اشتباهات شما را به آسانی رها کند. اگر چیزی گفتید که به وی توهین شده است، او می‌داند که منظورتان این نبوده است. باخنده ازش می‌گذرد، حتی اگر کمی چیز بدی گفته باشید. اگر در یک راهی نا‌امیدش کنید (برای مثال مجبور بودید تا دیروقت سر کارتان بمانید در حالی که او برنامه شام ریخته بود)، سرزنش‌تان نمی‌کند. شاید با اهمیت و حساس باشد، ولی هیچ‌وقت به شما احساس بدی برای سهوا به احساساتش صدمه زدن نمی‌دهد.

۸- مشکلات خودش را جدی می‌گیرد.

از طرف دیگر، هر کاری می‌کند که باعث صدمه زدن به شما می‌شود برای مدتی طولانی باری سنگین بر روی شانه هایش می‌شود. خیلی به ندرت پیش می‌آید که خودش را سرزنش کند، ولی وقتی که باعث درد شما می‌شود، هر کاری می‌کند تا اشتباهاتش را درست کند. او هیچ‌وقت به عشقش نمی‌گوید که “سخت نگیر”، با اینکه” شوخی کردم.” او به قدر کافی شما را می‌شناسد و می‌داند دقیقا چه کاری کند تا به شما صدمه بزند، ولی هیچوقت در میلیون‌ها سال, خواب اینکار را هم نمی‌بیند.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *